Co możecie u nas robić?

W wolnym czasie ...

Możecie poddać się słodkiej nudzie i nic nierobieniu. Wyspać się za wszystkie czasy. Nadrobić zaległości książkowe – polecamy skorzystać z naszej biblioteczki; przypomnieć sobie jak świetnie można bawić się całą rodziną przy grach planszowych, których również u nas nie brakuje. Poleżeć w hamaku, na leżakach. Wieczorem delektować się nalewką z pigwy lub dobrym winem. Można wyjść na spacer do naszego lasu. Poszukać grzybów lub najeść się poziomek. Na skraju lasu warto zatrzymać się na chwilę dłużej i poobserwować kozy i owce, jak zachowują się w swoim naturalnym otoczeniu. Jeżeli zabierzecie ze sobą pokrojoną marchewkę lub jabłko możecie być pewni, że zwierzaki nie opuszczą Was ani na chwilę. Możecie również zabrać koc i poleżeć w ich towarzystwie przez pół dnia. 
Jeżeli wolicie bardziej aktywny wypoczynek to zapraszamy do towarzyszenia nam przy pracach, które należą do naszej codzienności: dojenie kóz, wytwarzanie serków, karmienie zwierząt, przygotowywanie dla nich odpowiedniego posiłku, prac w ogrodzie. Tych bardziej odważnych zapraszamy do spróbowania swoich sił przy wyrzucaniu obornika a później ścielenia słomą.
Uwielbiamy robótki ręczne, z przyjemnością zaprosimy Was i Wasze dzieci na zajęcia decoupage, nauczymy Was wyplatanek z siana, wspólnie zakisimy kapustę lub ogórki, a także weźmiemy do ręki szydełko i wyczarujemy wyjątkową czapkę lub kocyk.
Nasi najbliżsi sąsiedzi również dbają o naszych gości. Pan Janusz zabierze Was na przejażdżkę bryczką konną, a pani Ania zaprosi do swojej „Stajni Migdałek”. Dla chętnych pole golfowe – Sierra Golf Resort. 3km od naszego domu jest piękne jezioro w Ustarbowie, a zaledwie 5km dzieli nas od Wejherowa. 
Wystarczy 35 minut i już jesteśmy w Dębkach – jednej z najpiękniejszych plaż bałtyckich. Latem zażywamy kąpieli słonecznych, a zimą wspólnie będziemy morsować. 
Do Gdyni dojedziecie w ciągu 30 minut, a stamtąd niedaleko już do Sopotu i Gdańska. O atrakcjach tych miejsc nie musimy Was przekonywać. 

Atrakcje w pobliżu nas

Różne ciekawe miejsca 

Konie

Polecamy jazdy konne w pobliskiej Stajni, a także romantyczne przejażdżki bryczką połączone ze zwiedzaniem pięknej, malowniczej okolicy. 

Plaże

Morze Bałtyckie to jeden z najczęstszych wakacyjnych kierunków. W zależności od tego czy lubicie cichy zaułek plaży czy rozrywkowy wypoczynek podpowiemy gdzie się wybrać. 

Sierra Golf Resort

Miłośnikom sportów polecamy pole golfowe 

Wejherowo

Nasze ukochane miasto, w którym  się urodziliśmy i wychowaliśmy…      Warto zwiedzić: 
– Park miejski: polecamy ogromny plac zabaw, ścieżki edukacyjnych, pływania rowerem wodnym kanałami parkowymi, a także zobaczenie z bliska bielika zwyczajnego, żurawi koroniastych, kaczek, wiewiórek, pelikanów …
– Pałac Przebendowskich  i Keyserlingków
– Kalwarie Wejherowską
– Zabytkowe Kościoły
– Szlak Nut Kaszubskich
– Ratusz Miejski itd… 
W sezonie letnim polecamy skorzystać z darmowego przewodnika turystycznego.

Trójmiasto

Gdynia, Sopot, Gdańsk…

Siedlisko Zacisze jest dogodnie zlokalizowani w pobliżu skupiska trzech miast, z których każde ma swoją wyjątkową osobowość. Gdańsk, Gdynia i Sopot. W zależności od tego, które wybierzesz, możesz napotkać albo rozległe plaże miejskie, malownicze klify, albo fantastyczne miejskie doświadczenia, takie jak światowej klasy muzea i luksusowe sklepy.