Posiłki

Świetna kuchnia

Jak na gościnne Kaszuby przystało będzie smacznie, zdrowo i do syta.
Już od świtu krzątamy się po kuchni i przygotowujemy pyszne posiłki. Staramy się w jak największym stopniu korzystać z tego, co znajduje się w naszym warzywniaku, szklarni, kurniku oraz spiżarni. To czego brakuje kupujemy od lokalnych gospodarzy; pyszny miód dostarcza nasz szwagier. Kiełbasy i szynki wędzimy sami, no i chleb – gwarantujemy, że zapach pieczonego pieczywa będzie unosił się po całym podwórku. 
Naszym największym skarbem są nasze kozy i to właśnie z ich mleka wytwarzamy prawdziwe ekologiczne sery: krótko dojrzewające podpuszczkowe, delikatne śmietankowe twarożki, sery solankowe, a także jogurty i kefiry. W okresie kiedy nasze kozy nie dają nam mleka korzystamy z mleka krowiego z zaprzyjaźnionego gospodarstwa.
W zależności od naszych możliwości i Waszych preferencji możemy dodatkowo umówić się na obiadokolację. Na stole pojawi się przystawka lub zupa oraz pyszne danie główne. Po obiedzie koniecznie kawa, może być z ekspresu lub typowo kaszubska – w dużym kubku, mocna i tylko sypana. 
Pamiętajcie, że mieszkamy na Kaszubach, dlatego pulki ze śledziem, sałatka warzywna ze śledziem, a także śledzie w occie to nasza specjalność, której musicie skosztować. 
Zapraszamy też na degustację naszych nalewek, które wyjątkowo smakują w chłodniejsze wieczory. 

Zamawiane posiłki przygotowywane są zawsze dla wszystkich osób goszczących w domku. 

Posiłki przynosimy w koszu do domków, w ciepłe dni zaprosimy Was do altany.

Małym dzieciom możemy zaoferować mniejsze i tańsze posiłki – połowa porcji za pół ceny.

W naszych Domkach nie ma możliwości gotowania, domki nie są do tego przystosowane ale rodzice maluszków bez problemu mogą podgrzać posiłek na kuchence lub w mikrofalówce oraz przechowywać jedzenie w lodówce. 

Śniadanie przynosimy do domku/altany ok 9:00, obiadokolację ok 17:00
W domkach nie ma zmywarki- wszystko co znajduje się w domkach: talerze, kubki i sztućce zostawimy na Państwa głowie, natomiast półmiskami, wazami, miskami zajmiemy się my 🙂

Jeżeli zdecydujecie się stołować na zewnątrz polecimy Wam restauracje, z których sami niejednokrotnie korzystaliśmy.

Nie przygotowujemy diet specjalnych.

Przepyszne jedzenie

Kozie ser